PORŲ IR ŠEIMŲ PSICHOLOGINIS KONSULTAVIMAS


Šeima – tarsi sistema, kurioje „sulūžus“ vienam asmeniui, dažnai „lūžta“ ir visa sistema. Ne retas žmogus, atėjęs į psichologo kabinetą prisipažįsta, kad kreiptis reikėjo jau anksčiau, kai problema šeimoje dar neįsišaknijo, o dabar jau gali būti per vėlu, nes jau prisikaupė daug nuoskaudų, pykčio, neapykantos, beviltiškumo jausmas ir bejėgystė, kad viskas pasikeis į gera.
Viena didžiausių poras kamuojančių dilemų – nesusikalbėjimas, kuris nėra išsprendžiamas vien bandymu pasikalbėti. Bendravimas ir efektyvus bendravimas yra du skirtingi dalykai. Abi pusės nori jaustis išgirstos, suprastos ir vertinamos. Poros terapijos metu analizuojami įprasti porų bendravimo būdai, kurie keičiami efektyvesniais. Psichologas siekia padėti porai ar šeimai efektyviau bendrauti tarpusavyje ir taip pagerinti gyvenimo kokybę.
Jeigu partneris atsisako lankyti porų terapiją, rekomenduojama imtis asmeninės terapijos, galbūt tai paskatins prisijungti ir jūsų antrąją pusę. Pasak psichologų, net jei į terapiją eisite vienas (-a), tai gali gerokai pakeisti jūsų savivertę, mąstymą, o tuo pačiu ir santykius su mylimu žmogumi.
Problemos daug greičiau atsiskleidžia, kai psichologo kabinete susirenka visa šeima. Būtent dėl to, į konsultacinį darbą stengiamasi įtraukti visus šeimos narius, kurie terapijoje yra lygiaverčiai, bendradarbiaujantys proceso dalyviai. Svarbu pastebėti, kad pradžioje įvardyta „vaiko problema“ (pavyzdžiui, vaiko elgesio problemos) konsultavimo metu keičiasi ir yra apibūdinama kaip „visos šeimos problema“ (pavyzdžiui, tėvai atsiriboję, todėl vaikas naudoja tam tikrus netinkamus elgesio būdus, kad pritraukti tėvų dėmesį). Taigi, šeimai yra sudaromos sąlygos pamatyti giluminę „šakninę“ problemą, ieškoma potencialių pokyčio galimybių.
Šeimos konsultavimas sukuria keletą privalumų: su problemomis dirbama tiesiogiai, procesas vyksta sparčiau, intensyviau, nes artimi žmonės yra galinga jėga ir pokyčių šaltinis. Galų gale, šeimos sąveikos dėka pasiekti rezultatai yra patvaresni, kai grįžtama į įprastinę aplinką.
Norintys registruotis šeimos ar poros konsultacijoms, prašome kreiptis mob. 8 612 87 316, el. paštu info@trakuseimoms.lt.
.
Paramos šeimai ir vaikams centro psichologė Renata Grudzinskienė

Comments are disabled.