Vaikų dienos centras

Vaikų dienos centras teikia dienos socialinės priežiūros ir ugdymo paslaugas 7-14 metų amžiaus vaikams, siekia padėti vaikui adaptuotis šeimoje bei visuomenėje. Dienos centre užimtumo veiklos naudojamos kaip priemonė, siekiant spręsti vaikų socialinius rūpesčius ir problemas bei ugdyti socialinius įgūdžius.

Užimtumas Vaikų dienos centre organizuojamas:

pirmadieniais-penktadieniais 12:30-17:00 val.

vaikų atostogų metu – 10:00-17:00 val.

address@2x

Aukštadvario g. 33, Mikniškių k., Trakų sen., Trakų r. sav.

Teikiamos paslaugos

Pagalba mokantis / pamokų ruošaSkatinama vaikus savarankiškai daryti pamokų ruošos darbus, ugdyti jų mokymosi gebėjimus, pareigingumą. Ugdomas ir tėvų supratimas prisiimti atsakomybę už vaikų namų darbų priežiūrą.
Ugdomieji užsiėmimaiUžsiėmimuose siekiama ugdyti norimus socialinius įgūdžius ir stiprinti vaikų gabumus. Daugiausiai dėmesio skiriame vaikų saviraiškai per meninę veiklą, stalo žaidimus, sporto užsiėmimus, komandines užduotis, temines diskusijas.
Buitinių, higienos įgūdžių ugdymasKasdienės pareigos dienos centre padeda vaikams jaustis atsakingiems, taip pat tai yra priemonė ugdyti vaikų higienos, savęs priežiūros įgūdžius (plauti rankas, valytis dantis, susitvarkyti žaidimų vietą, stalą ir kt.).
Elgesio korekcijaJi skirta vaikų, turinčių emocinių, elgesio sunkumų, tinkamo elgesio ugdymui. Ji padeda vaikams prisiimti atsakomybę už savo elgesį, keisti požiūrį, padėti kitiems, įgyti reikiamų įgūdžių, laikytis taisyklių. Siekiant koreguoti vaikų elgesį, vyksta bendradarbiavimas tarp dienos centro darbuotojų ir vaiko tėvų. Dienos centre veikia vaikų elgesio skatinimo sistema, teikiamos socialinio darbuotojo konsultacijos.
Neformalus vaikų švietimasDienos centre vyksta kūrybinis technologijų būrelis „Spalvų dėžutė“.
Emocinė ir psichologinė pagalba ir ugdymasVyksta grupinių užsiėmimų ar individualių konsultacijų su psichologu ar dailės terapeutu metu.
Vaikų vasaros stovyklų organizavimasUgdomi vaikų aktyvaus ir prasmingo laisvalaikio leidimo įgūdžiai, organizuojamos sportinės, edukacinės ir pramoginės išvykos.
Vaikų maitinimasPo pamokų atvykę į dienos centrą, vaikai gauna šiltus pietus, o kartą į savaitę yra mokomi pasigaminti maistą patys.

Nauda vaikams

Vaikai, reguliariai lankantys dienos centrą tampa labiau disciplinuoti, pradeda laikytis taisyklių, daugiau pasitiki savimi, pagerina bendravimo įgūdžius, tampa atsakingesni, savarankiškesni. Įgyja daugiau savitvarkos, tvarkingumo, asmens higienos įgūdžių. Dažnu atveju padidėja tėvų atsakomybė už vaikus, keičiasi auklėjimas, stiprėja vaikų ir tėvų santykiai.